Telefon wymieniamy najczęściej co dwa lata. Wydawać się to może rozsądne. Stare urządzenia elektroniczne bardzo często są porysowane, mogą być także lekko poobijane. Po pewnym czasie nasze telefony zaczynają także zwalniać. Zauważamy zawieszanie się aplikacji, czy też długie ładowanie poszczególnych gier, czy też aplikacji. Jednak czy powinniśmy koniecznie po około dwóch latach wymieniać smartfony? Sprawdźmy to.
Powodów wymiany telefonu może być wiele. Dlaczego jednak tak wiele osób uważa akurat dwa lata za czas, po którym powinno się wymienić telefon? Najczęściej jest to połączenie trzech czynników. Po pierwsze, bardzo wielu operatorów komórkowych w naszym kraju, jak i także na całym świecie oferuje abonament właśnie na dwa lata, po których razem z podpisaniem mowy możemy sobie wybrać nowy telefon.
Drugi powód to dostępność aktualizacji systemu operacyjnego. Większość producentów telefonów zapewnia swoim produktom flagowym zaledwie dwa lata aktualizacji oprogramowania. Po tym czasie telefon już nie dostaje najnowszych funkcji, traci także wszelkie aktualizacje zabezpieczeń.
Trzeci powód, który dotkliwie odczuć można w użytkowaniu codziennym smartfona, jest sama żywotność baterii. Przy użytkowaniu codziennym telefonu, po około dwóch latach zaczniemy coraz dotkliwiej zmniejszającą się pojemność baterii, a więc coraz szybsze rozładowywanie się baterii i ładowanie coraz częstsze. Wbrew przekonaniu wielu osób, sama wydajność układu graficznego oraz procesora nie powinna przeszkadzać nam w codziennym użytkowaniu – do zadań codziennych flagowiec sprzed kilku lat będzie tak samo szybki jak obecny smartfon ze średniej półki.
Nie zawsze mamy ochotę, czy też możemy wymienić telefon. Przecież często, nawet po okresie dwóch lat, jest on sprawny w stu procentach. Jeśli nawet ma on już swoje lata, to możemy mieć sporo powodów do powstrzymywania się przed zakupem nowego telefonu. Pierwszym powodem, który jest najbardziej oczywisto, to po prostu cena nowe elektroniki. Obecne nowe flagowce mogą nawet kosztować ponad cztery tysiące złotych, co dla jednego portfela mogłoby być sporym szokiem. Nawet jeśli wydanie takowych pieniędzy nie byłoby problemem, to po prostu możemy chcieć wykorzystać starą elektronikę do końca jeszcze przed zakupem nowe – jest to przecież sposób użytkowania najbardziej ekologiczny jeśli chodzi o sprzęt elektroniczny.
Każda osoba wymieniająca regularnie nie tylko telefony komórkowe, ale także innego rodzaju sprzęt elektroniczny powinna wiedzieć, że jedynie dwadzieścia procent sprzęt elektronicznego na świecie poddaje się recyklingowi. Musimy przyznać, że wartość ta jest naprawdę niewielka, jak na dzisiejsze czasy. Weźmy ten aspekt także pod uwagę przy zakupie nowego sprzętu elektronicznego.
Pamiętajmy także, aby nie przejmować się tym okresem dwuletnim, po którym należy dokonywać nowego zakupu. Decyzja ostateczna należy tylko i wyłącznie do nas.
Sztuczna inteligencja to technologia, która staje się coraz bardziej popularna na świecie. Jest używany do rozwiązywania złożonych problemów, automatyzacji żmudnych zadań i tworzenia nowych doświadczeń. Zastosowania sztucznej inteligencji są nieograniczone. Można je znaleźć wszędzie, od […]
Czytaj dalejOrganizacje biznesowe wykorzystują sztuczną inteligencję i inne technologie do przekształcania swoich firm. Jest to szybki proces z wieloma możliwościami dla firm, które są w stanie wykorzystać te technologie. Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w świecie biznesu […]
Czytaj dalejMarketing jest istotną częścią każdej firmy i ważne jest, aby zrozumieć, jak skutecznie sprzedawać swoją firmę. Istnieje kilka różnych podejść, które możesz zastosować, aby wypromować swoją firmę. Strategia marketingowa to plan, w jaki sposób chcesz […]
Czytaj dalej