Nie przegap Jak prawidłowo prowadzić finanse domowe? Kim jest doradca kredytowy? Gospodarka odpadami – co to znaczy?
Jak sztuczna inteligencja zmienia branżę transportową

Jak sztuczna inteligencja zmienia branżę transportową?

Sztuczna inteligencja to technologia, która staje się coraz bardziej popularna na świecie. Jest używany do rozwiązywania złożonych problemów, automatyzacji żmudnych zadań i tworzenia nowych doświadczeń. Zastosowania sztucznej inteligencji są nieograniczone. Można je znaleźć wszędzie, od przemysłu transportowego po badania.

Ewolucja sztucznej inteligencji nie jest procesem liniowym. Jest to ciągle zmieniający się proces, który można podzielić na cztery fazy:

Faza 1: Pierwsza faza sztucznej inteligencji to opracowanie pierwszego programu komputerowego w 1950 roku. Wtedy komputery mogły przetwarzać tylko kilka prostych zadań i były używane głównie do obliczeń naukowych.

Faza 2: Drugą fazą sztucznej inteligencji było wprowadzenie sieci neuronowych w 1956 r. Sieci neuronowe są zaprojektowane tak, aby naśladować ludzki mózg i umożliwiać maszynom uczenie się na własnych błędach i ulepszanie ich w miarę upływu czasu. Są obecnie używane we wszystkich gałęziach przemysłu, takich jak samojezdne samochody, oprogramowanie do rozpoznawania głosu, oprogramowanie do rozpoznawania twarzy i nie tylko.

Faza 3: Ta trzecia faza obejmuje rozwój algorytmów głębokiego uczenia się, które zostały opracowane w ciągu ostatniej dekady i które są w stanie wykonywać złożone zadania bez wcześniejszego ich programowania. Algorytmy głębokiego uczenia mogą rozpoznawać obiekty na obrazach, identyfikować wzorce w zbiorach danych, a nawet uczyć się nowych języków, słuchając dźwięku

Ewolucja sztucznej inteligencji to proces, który trwa od dawna. W rzeczywistości zaczęło się to we wczesnych dniach informatyki. Komputer został stworzony do jednej rzeczy, a mianowicie do obliczania i wykonywania obliczeń.

Zastosowania sztucznej inteligencji można dziś znaleźć w niemal każdej branży. Od transportu po rolnictwo, istnieje wiele różnych branż, w których sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w taki czy inny sposób. W tym artykule omówimy przypadki użycia asystentów pisania AI w przyszłości copywritingu. Wiele osób uważa, że pisarze AI wkrótce zastąpią ludzi. Jednak nie jest to prawdą, ponieważ mają inny zestaw umiejętności niż ludzie – kreatywność i emocje – których ludzie nigdy nie będą w stanie odtworzyć.

Sztuczna inteligencja to kolejna wielka rzecz w świecie technologii. Jest to termin, który istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno stał się tematem, o którym ludzie mówią. Należy zauważyć, że sztuczna inteligencja nie jest nowa. To już od lat 50. XX wieku, kiedy Alan Turing zaproponował swój test Turinga, który rzuca wyzwanie sztucznej inteligencji, by uchodzić za człowieka w rozmowie z człowiekiem.

Ewolucję sztucznej inteligencji można postrzegać jako trzy etapy:

1) Wczesne dni, kiedy komputery były używane ze względu na ich surową moc obliczeniową i zdolność uczenia się;

2) połowa lat 90., kiedy sztuczna inteligencja rozwinęła się dzięki postępowi w mocy obliczeniowej;

3) Współczesność, w której sztuczna inteligencja jest stosowana do rozwiązywania problemów i ułatwiania nam życia.

Więcej w kategorii